2020-03-30 | WARSZAWA
Forum Hurtowe
Partnerem serwisu jest: Coface

Pożyczka pozabankowa – co to jest

News

Autor: Multimedia 0

Kiedy zaczyna brakować pieniędzy lub zdarzy się coś zupełnie nieprzewidywalnego, co niesie za sobą spore koszty, pierwszą myślą jest pożyczka. Teraz nie tylko bank może pożyczyć pieniądze – są także liczne instytucje warte uwagi. Dowiedz się, czym jest szybka pożyczka pozabankowa i dla kogo jest ona przeznaczona.

Czym jest pożyczka pozabankowa?

Szybka pożyczka pozabankowa to oferta, która jest proponowana przez specjalne instytucje finansowe. To, co wyróżnia tego rodzaju usługę, jest np. udzielanie pożyczki przez Internet. Niesie to za sobą wiele udogodnień. Jeśli chodzi o warunki otrzymania pożyczki, są one mniej restrykcyjne niż w przypadku instytucji bankowych. Co to dla Ciebie oznacza? Szybka pożyczka jest bardziej elastyczna, dlatego nie musisz martwić się o spełnienie całej listy warunków. Pożyczkobiorca musi mieć skończone 18 lat, a w niektórych firmach wiek jest podwyższony do 21 lat. Jednym z wymagań jest także posiadanie konta bankowego, na które wpłyną pożyczone pieniądze. We wniosku musisz podać swoje podstawowe dane z dowodu osobistego, a także dane kontaktowe.

Takie rozwiązanie może być pomocne w przypadku niespodziewanych wydatków i sytuacji, w których pilnie potrzebujesz dodatkowych funduszy. Firmy rozpatrują wnioski błyskawicznie, a pieniądze mogą znaleźć się na Twoich koncie nawet tego samego dnia.

 

Zalety pożyczek pozabankowych

Główną zaletą pożyczek pozabankowych jest szybkość otrzymania pieniędzy na Twoje konto. Czasem wystarczy tylko kilka minut na wypełnienie wniosku przez Internet. Jedynym dokumentem, który będzie potrzebny, jest dowód osobisty, dlatego cała procedura odbywa się bez zbędnych formalności. Niektóre firmy, ze względu na bezpieczeństwo, sprawdzają zdolność kredytową klienta i mogą poprosić o dodatkowe zaświadczenie o zarobkach. Jeśli zależy Ci na czasie, możesz wybrać firmę, u której szybka pożyczka odbywa się bez BIK i KRD. Takie rozwiązanie jest także wygodne – nie musisz wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze na konto. Maksymalnie możesz pożyczyć kilkanaście tysięcy, co pomoże zasilić domowy budżet.

 

Pożyczka pozabankowa – dla kogo?

Aby otrzymać pożyczkę pozabankową, musisz posiadać konto bankowe oraz mieć ukończone 18 (lub 21) lat. Usługa skierowana jest dla tych, którzy cenią czas i chcą otrzymać pieniądze na swoje konto bez zbędnych pytań oraz wypełniania dokumentów. Wniosek jest na tyle prosty, że poradzi sobie z nim każdy, niezależnie od wieku. Pożyczka pozabankowa jest także skierowana do tych osób, które miały w przeszłości opóźnienia w spłacie innych zobowiązań. To jest częsta przeszkoda w przypadku chęci pożyczenia pieniędzy od banku. Instytucje pozabankowe najczęściej nie zwracają uwagi na historię kredytową, jednak są takie sytuacje, w których chcą one sprawdzić swojego klienta. Pożyczki pozabankowe mogą pobierać także renciści i emeryci, bez względu na cel wydania pieniędzy. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie zawsze trzeba posiadać umowę o pracę – niektóre instytucje finansowe honorują umowy zlecenia czy umowy o dzieło.

 

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    co