2020-07-09 | WARSZAWA
Forum Hurtowe
Partnerem serwisu jest: Coface

Jak nie przepłacić za soundbar?

Handel

Autor: Multimedia 1

W ciągu kilku lat, odkąd soundbary do 2000 zł pojawiły się na rynku, liczba ich modeli, wśród których można wybierać, ogromnie wzrosła. Obecnie każdy szanujący się producent sprzętów RTV ma w swojej ofercie przynajmniej jeden soundbar. Jak nie pogubić się w natłoku dostępnych opcji? Warto na początek ustalić, jaki efekt właściwie chcemy osiągnąć i czy urządzenie właśnie tego typu nam je zapewni. Dobrze będzie też założyć stosowny budżet i trzymać się go w miarę możliwości. Dobry soundbar będzie w stanie zadowolić konesera dobrego dźwięku, chociaż nie w takim stopniu jak kino domowe, ale na pewno zbliży nas do tego celu.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że soundbary do 2000 zł to już całkiem niezłej jakości sprzęty. O ile tańsze sprawdzą się dla kogoś, kto chce po prostu poprawić jakość dźwięku z telewizora, o tyle w tym przypadku zadowolony z efektu może być już nawet koneser.

Tym, na co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest liczba głośników. Przyzwoite soundbary do 2000 zł powinny mieć ich znacznie więcej niż 2 – jest to liczba minimalna i zwykle umieszczana w urządzeniach za 500–1000 zł. Wiadomo, że im więcej głośników, tym lepsza jakość dźwięku oraz jego moc i zdolność do stworzenia bardziej przestrzennego wrażenia. Soundbar powinien obsługiwać takie dźwięki, jak Dolby Digital, DTS, Dolby ProLogic czy np. Surround Sound Expansion.

Kolejną kwestią jest możliwość połączenia urządzenia z telewizorem. Dobrze, jeśli jest tam np. chociaż jedno wejście HDMI, ale jeśli będzie ich więcej – tym lepiej. Ostatecznie można soundbar podłączyć nie tylko do telewizora, ale też do dekodera, odtwarzacza DVD/Blu-ray czy konsoli. Wiele z nich ma także opcję łączenia się przez Wi-Fi lub Bluetooth. To z kolei stwarza okazję, by przesyłać na niego muzykę z telefonu bądź innych urządzeń mobilnych.

Estetyka ma nie mniejsze znaczenie. Większość modeli to proste podłużne pudełko (tzw. belka), w którym mieszczą się głośniki. Czasem w zestawie osobno znajdują się dwa dodatkowe plus subwoofer. Chcąc umiejętnie je zainstalować, warto zwracać uwagę na to, czy posiadają odpowiednie uchwyty, które to umożliwią.

Soundbary do 2000 zł – przykłady

Jednym z modeli wartych uwagi jest JBL Cinema SB 350. Zapewnia on możliwość połączenia bezprzewodowego, zawiera subwoofer, a jakość dźwięku powali nawet wymagających słuchaczy. Spośród konkurentów wyróżnia go specjalny system, który pozwala utrzymać wcześniejsze ustawienia głośności bez względu na to, czy ściszamy na czas reklam, czy skaczemy po kanałach.

Wybierając inne soundbary do 2000 zł, warto zwrócić uwagę na Samsung HW-K360 – jest jednym z tych o najszerszym zakresie rejestrów. Potrafi odtwarzać dźwięk bez zniekształceń nawet przy dużej głośności. Zestaw zawiera subwoofer. Całość prezentuje się bardzo estetycznie.

  1. Artur pisze:

    Jednym z modeli wartych uwagi jest JBL Cinema SB 350. Zapewnia on możliwość połączenia bezprzewodowego, zawiera subwoofer, a jakość dźwięku powali nawet wymagających słuchaczy. – Mam ten sound bar i jakość nie do końca taka jak chciałem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

co