2020-08-13 | WARSZAWA
Forum Hurtowe
Partnerem serwisu jest: Coface

Czym charakteryzują się giętarki dekarskie?

Handel

Autor: Multimedia 0

Jak wiadomo, na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju profesjonalnych maszyn, a do jednych z nich zaliczyć możemy giętarki, które to są przeznaczone do tego żeby plastycznie obrabiać metale. Jeżeli chodzi o giętarki, to zazwyczaj chodzi tutaj o metalowe rury, które za pomocą giętarek możemy kształtować na różny sposób.

Giętarki dekarskie 

Ten właśnie typ giętarek, jest wykorzystywany do gięcia blach stalowych tych z metali kolorowych oraz innym materiałów giętkich. Właśnie dzięki temu urządzenia te przeważnie wykorzystywane są przy przeróżnych pracach dekarskich, czy też blacharskich. Obecnie wiele sklepów, oferuje swoim klientom giętarki wykonane z profili stalowych.

Giętarki ręczne beztrzepieniowe

Jest to kolejny, niezwykle popularny typ giętarek, które działają według prostej zasady – rura jest nawijana na matrycę, bądź też ulega wyciskaniu na łuku, stosując do tego metodę prasowania. Zdecydowanie najczęściej są one napędzane elektrycznie, hydraulicznie lub przy pomocy dźwigni. Dzięki nim, możemy zgiąć, na przykład rury cienkościenne. Pozwalają one uzyskiwać ciasne promienie gięcia.

Giętarki trójrolkowe – zwijarki

W wypadku tych giętarek, metoda zdjęcia sprowadza się do zwijania rury, bądź też profilowania pomiędzy trzema rolkami. Mechanizm gięcia sprowadza się do tego, że dociskając jedną z rolek, można uzyskać delikatne łuki rury lub profilu. Zdecydowani najczęściej giętarki te wykorzystuje się przy tworzeniu, na przykład poręczy, balustrad, łuków okien, jak również wiele innych.

Giętarki trzpieniowe manualne

Ten właśnie typ giętarek, charakteryzuje się tym, że zasilanie jest hydrauliczne, bądź też elektryczne. Głównie mają one zastosowanie do robienia prac instalatorskich i remontowych, jak również przy nie seryjnej produkcji drobnych urządzeń. Jeżeli chodzi o ich działanie, to sprowadza się ono do tego, że trzpień giętarki wypełnia rurę i umożliwia gięcie ciasnych łuków oraz rur, które posiadają cienkie ścianki. Praca przy wykorzystaniu tych giętarek, jest bardzo powolna, ponieważ jest konieczność zaciskania rury.

Polsver – dystrybucja maszyn dekarskich.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    co