2020-08-13 | WARSZAWA
Forum Hurtowe
Partnerem serwisu jest: Coface

Wycinanie laserowe blach – sprawdzona metoda dla branży…

Biznes

Autor: Multimedia 0

Technologia, jaką jest wycinanie blachy CNC przy zastosowaniu lasera to rozwiązanie, które obecnie sprawdza się w wielu zastosowaniach, od ciężkiego przemysłu, poprzez branżę automotive, aż po rzemieślnicze wykonywanie dekoracji, ozdób, czy nawet biżuterii. Taka wszechstronność technologii wynika z jej kluczowych cech. Wycinanie laserowe blach sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się każdy milimetr obrabianego materiału, precyzja oraz szybki czas realizacji projektu.

Wycinanie blachy CNC przy wykorzystaniu lasera – na czym polega?

Jeśli interesuje Cię precyzyjne, szybkie i perfekcyjnie powtarzalne wycinanie w aluminium, w stali nierdzewnej, czy nawet w miedzi, wybierz wycinanie laserowe blach. Cięcie przy zastosowaniu lasera sterowanego komputerowo to jedna z najdokładniejszych technologii pozwalająca na precyzyjną obróbkę różnych materiałów, w tym głównie metali. Wycinanie blachy CNC wykorzystuje wiązkę lasera, która uderzając w obrabiany element nagrzewa jego powierzchnię. W miejscu styku część powierzchni ulega stopieniu lub odparowuje w całości. Dla jeszcze wyższej sprawności procesu, wycinanie laserowe blach wykorzystuje dodatkowo gazy procesowe, np. azot, czy argon.

Wycinanie w aluminium, miedzi, stali – co można ciąć laserem?

Wycinanie blachy CNC z wykorzystaniem lasera znajduje zastosowanie w przypadku różnych materiałów. Od drewna, poprzez stal, aż po wytrzymały tytan. Najczęstszym rozwiązaniem jest wycinanie w aluminium, stali nierdzewnej, konstrukcyjnej i czarnej, miedzi oraz mosiądzu. Stąd też technologia może być wykorzystywane w różnych branżach i różnego typu procesach produkcyjnych. Niezależnie od wybranego materiału, efekty cięcia laserowego są niezmiennie takie same – wysoce precyzyjne, powtarzalne (technologia sprawdza się w produkcji seryjnej) i nie wymagające dalszej obróbki wykończeniowej, bowiem krawędzie przycinanego elementu są idealnie gładkie.

Gdzie wycinanie laserowe blach znajduje zastosowanie?

Wycinanie w aluminium, czy stali przy wykorzystaniu lasera sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ważna jest dokładność, a także możliwość wycinania bardzo skomplikowanych lub bardzo małych kształtów, także w większej ilości. Kluczowe cechy technologii to bowiem precyzja i powtarzalność – elementy są wykonane perfekcyjnie i, niezależnie od ilości, wszystkie są idealnie identyczne.

Wycinanie blachy CNC laserem minimalizuje ilość odpadów poprodukcyjnych, zatem jest to technologia dla oszczędnych. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na szybkiej realizacji projektu, wycinanie laserowe blachy będzie opcją ekspresową w porównaniu z tradycyjnym cięciem mechanicznym.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    co