2020-06-04 | WARSZAWA
Forum Hurtowe
Partnerem serwisu jest: Coface

Nowoczesne konstrukcje stalowe i korzyści dla inwestora

Biznes

Autor: Multimedia 1

Stalowe obiekty to rozwiązanie cieszące się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów wykonujących usługi w najróżniejszych branżach. Dzięki ich dużej funkcjonalności można je z łatwością przystosować do specyfiki konkretnej działalności gospodarczej. Jednak na tym zalety stalowych budynków się nie kończą.

Korzyści dla inwestorów wynikające z budowy stalowych obiektów

Każda inwestycja, szczególnie taka, która generuje duże koszty właścicielowi firmy musi być dobrze przemyślana przez zleceniodawcę. Przedsiębiorca decydujący się poszerzenie swojej działalność poprzez budowę kolejnych obiektów produkcyjnych czy magazynowych powinien mieć na względzie dość długi czas zwrotu inwestycji. Jednak wybierając rozwiązanie jakim są hale stalowe można mieć niemal pewność, że poniesione koszty zwrócą się znacznie szybciej niż w przypadku budowy tradycyjnych budynków murowanych. Wynika to między innymi z szybkości wznoszenia takich obiektów, które w zależności od wielkości oraz stopnia skomplikowania konstrukcji mogą być oddane do użytku nawet po kilku tygodniach. Czas budowy nowej hali ma kluczowe znaczenie, ponieważ im szybciej powstanie budynek tym wcześniej cała inwestycja zacznie generować zyski.

Inną, bardzo ważną korzyścią dla inwestora wynikającą z budowy hali stalowej są niższe koszty w porównaniu z tradycyjnymi budynkami o tej samej powierzchni. Z uwagi na to, że na plac budowy dostarczane są gotowe elementy, które wystarczy ze sobą zmontować, nie ma konieczności używania ciężkich maszyn budowlanych. Ponadto, dzięki zastosowaniu w fabryce komponentów nowoczesnych technologii produkcyjnych, do wybudowania hali stalowej potrzebna jest mniejsza ilość wykwalifikowanych pracowników, co dodatkowo redukuje koszty. Co bardzo ważne, hale stalowe są również bardzo trwałe oraz łatwe i tanie w konserwacji.

foto1-s Nowoczesne konstrukcje stalowe i korzyści dla inwestora

Łatwość rozbudowy konstrukcji stalowych

Budowa kolejnego obiektu nie zawsze jest koniecznością. Mając na działce oddaną do użytku halę stalową można z łatwością powiększyć jej powierzchnię, dzięki zastosowanej w niej technologii modułowej. Łączenie ze sobą kolejnych prefabrykatów pozwala na powiększenie obiektu wzdłużnie, adekwatnie do oczekiwanych przez inwestora rozmiarów. Nie jest to jednak jedyna zaleta takiej konstrukcji. Modułowa budowa pozwala nie tylko szybko wznosić obiekty, ale również sprawnie je demontować, dzięki czemu całą halę można bez problemów przenieść w inne miejsce i złożyć ją z powrotem.

Budynki stalowe w gospodarstwach rolnych

Rolnictwo jest częścią gospodarki, w której hale stalowe mają szerokie zastosowanie. Bardzo często są one wykorzystywane w gospodarstwach jako obiekty magazynowe do przechowywania płodów rolnych czy nawozów sztucznych. Ponadto, służą one jako garaże dla maszyn i sprzętu rolniczego. Dzięki dużym rozmiarom, mogą się w nich bez problemów pomieścić maszyny rolnicze o największych gabarytach.

Ważną częścią inwestycji jest wybór firmy zatrudniającej wysoko wykwalifikowanych pracowników, aby wszystkie prace były wykonane sprawnie i w pełni profesjonalnie. Takim przedsiębiorstwem jest m.in. Borga, wykonująca hale stalowe o różnym przeznaczeniu.

  1. Erick :) pisze:

    Gdzie można znaleźć przykładowe kalkulacje, rozglądam się za halą 10×12

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

co