2020-07-09 | WARSZAWA
Forum Hurtowe
Partnerem serwisu jest: Coface

Decydujesz się na kredyt samochodowy dla firm? Zobacz, co powinieneś wiedzieć!

Biznes

Autor: Multimedia 0

Nie ważne, jakiego rodzaju kredytu byś nie brał, musisz zawsze mieć dobre powody do jego zaciągnięcia i realną perspektywę jego spłaty. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na kredyt samochodowy dla firm, także muszą zwrócić uwagę na przynajmniej kilka elementów, które mogą być kluczowe dla jego spłaty. Przedstawiamy 4 rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę decydując się na kredyt.

Kredyt samochodowy dla firm tylko w razie potrzeby!

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy pożyczka jest Ci realnie potrzebna. Zawsze musisz spojrzeć na możliwości swojego przedsiębiorstwa i zastanowić się, czy nowy samochód pozytywnie wpłynie na kondycję finansową firmy. Czy przyczyni się do jej rozwoju? Czy będzie w stanie na siebie zarabiać? Zrób sobie poważny rachunek sumienia.

Kredyt samochodowy dla firm nie powinien być jednak zaciągany, gdy płynność finansowa Twojej działalności jest zaburzona, a wciąż dysponujesz w pełni sprawną flotą pojazdów, która z powodzeniem może Ci służyć.

Skrupulatnie wybierz samochód

Jeżeli decydujesz się już na zakup samochodu dla firmy, bardzo, ale to bardzo dokładnie i skrupulatnie przeglądaj kolejne oferty sprzedaży. Jeśli nie jesteś w stanie kupić pojazdu za gotówkę, musisz z podwójną starannością myśleć o pojeździe, który kupujesz na kredyt. Na co zwracać szczególną uwagę?

Przede wszystkim musi być to model, który uchodzi za bardzo mało awaryjny. Pamiętaj: za niesprawny pojazd płacisz dwa razy, czyli zarówno za naprawę, jak i za niewypracowany przez niego zysk. Auto musi także być idealnie dostosowane do Twoich potrzeb, pod żadnym pozorem nie może być też skorodowane. Pamiętaj: nigdy nie decyduj się na żaden pojazd pod wpływem impulsu lub namów sprzedawcy!

Wybierz kredyt TANI!

Jeśli już wybrałeś interesujący Cię samochód, czas wybrać odpowiednią ofertę kredytową. Kredyt samochodowy dla firm powinien być tani, czyli cechować się niskim oprocentowaniem. Zapoznaj się więc z różnymi ofertami kredytowymi, aby wybrać jak najbardziej optymalną ofertę.

Zwróć też uwagę, czy dana oferta – promowana jako oferta o niskim oprocentowaniu – nie posiada gdzieś ukrytych kosztów. Może np. bank pobiera bardzo wysokie prowizje z tytułu obsługi kredytu? Albo wysyła bardzo drogie monity w przypadku, gdy nie będziesz regulował opłat? Na kredyt samochodowy dla firm spójrz jak najszerzej, by nie naciąć się na niepotrzebne koszty.

Optymalne warunki spłaty!

Pamiętaj też, że kredyt powinien cechować się jak najbardziej optymalnymi warunkami spłaty. Musi być też dostosowany do Twoich indywidualnych możliwości, a jego raty muszą być rozłożone w taki sposób, by było Ci jak najłatwiej go spłacać. Jeśli dany bank nie gwarantuje Ci odpowiedniej elastyczności w tej kwestii, warto poszukać innej oferty.

Niektóre banki oferują też specjalne warunki kredytów, dzięki czemu będziesz mógł np. skorzystać z usługi wakacji kredytowych. Dzięki temu, w przypadku przejściowych kłopotów, będziesz w stanie nieco odpocząć od spłacania pożyczki i zyskać czas na odzyskanie płynności finansowej. To bardzo przydatne!

Kredyt może Ci się przydać

Kredyt samochodowy dla firm może być bardzo dobrym pomysłem na zasilenie Twojej floty i poprawę zarobków przedsiębiorstwa. Musisz jednak wykazać się dużym rozsądkiem, aby dobrać odpowiednią dla Ciebie ofertę kredytową, jak i wybrać niedrogi w utrzymaniu samochód. W ten sposób dokonasz dobrej inwestycji, która wielokrotnie Ci się zwróci!

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    co