2020-08-06 | WARSZAWA
Forum Hurtowe
Partnerem serwisu jest: Coface

Czym są skórki gimnastyczne?

Biznes

Autor: Multimedia 0

Skórki gimnastyczne stanowią barierę ochronną dłoni podczas intensywnego treningu. Są one zwykle wykorzystywane podczas ćwiczeń z użyciem sztangi lub drążków. Dzięki nim można uniknąć bolesnych obtarć, czy też odparzeń. Ponadto skórki zmniejszają dyskomfort, który mógłby występować podczas pracy z metalowymi elementami. Doskonale pokrywają wewnętrzną część dłoni, a chwyt staje się pewniejszy i stabilniejszy. Właśnie dlatego skórki gimnastyczne polecane są osobą, które chcą zwiększyć swoje osiągnięcia sportowe, czy też skrócić okres rekonwalescencji.

Jaki model wybrać?
Na rynku znajdziemy ogromny wybór skórek gimnastycznych. Jak sama nazwa wskazuje dostępne są modele wykonane ze skóry, jedna nie jest to jedyny materiał używany do produkcji. Nie brakuje skórek wykonanych z tworzyw syntetycznych. Są one zwykle nieco tańsze.
Jeśli chodzi o samą konstrukcję, to można spotkać modele bez usztywnienia, a także z usztywnieniem. Niektóre skórki zakłada się tylko na trzy palce. Poniżej przedstawiono przydatne wskazówki dotyczące doboru odpowiedniej skórki gimnastycznej.

Jak wybrać skórkę gimnastyczną?
Skórka gimnastyczna będzie spełniała swoje zadanie tylko wtedy, gdy zostanie odpowiednio dobrana. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb sportowca. Nie istnieje jeden idealny model, który sprawdzi się w każdym przypadku. Nie bez znaczenia jest rozmiar dłoni. Oczywistym jest, że im większe dłonie, tym skórki powinny mieć większą powierzchnię. Zwykle po węższe modele sięgają kobiety, zaś po większe mężczyźni. Osoby posiadająca duże dłonie powinny również zadbać o doskonałą przyczepność. Najlepiej sprawdzą się tutaj skórki gimnastyczne posiadające trzy otwory na palec. W ten sposób zagwarantujemy sobie, że ich powierzchnia będzie doskonale przylegać do wewnętrznej strony dłoni podczas ćwiczeń. Warto jednak pamiętać, że trzy otwory na palce mogą zmniejszać odrobinę poziom swobody w dłoniach. Jeśli nam to przeszkadza, to lepiej wybrać klasyczne skórki (posiadające dwa otwory na palce).


    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    co