2020-07-09 | WARSZAWA
Forum Hurtowe
Partnerem serwisu jest: Coface

Billboardy reklamowe – koszty, formaty.

Biznes

Autor: Multimedia 0

Ile kosztuje billboard? W zależności od formatu i lokalizacji siatki, cennik billboardów jest różny i koszt waha się często nawet o kilka czy kilkanaście tysięcy złotych. Najpopularniejsze nośniki, jakie wyróżniamy, to:

Formaty billboardów

Ile kosztuje billboard? W zależności od formatu i lokalizacji siatki, cennik billboardów jest różny i koszt waha się często nawet o kilka czy kilkanaście tysięcy złotych. Najpopularniejsze nośniki, jakie wyróżniamy, to:

 1. billboard o powierzchni 6 m² – spotykany najczęściej w metrze;
 2. billboard o powierzchni 12 m² o formacie 5,04 x 2,38 metra i formacie 4 x 3 metry;
 3. billboard o powierzchni 18 m² o formacie 6 x 3 metry;
 4. billboard o powierzchni 36 m² o formacie 12 x 3 metry;
 5. billboard o powierzchni 48 m² o formacie 12 x 4 metry;
 6. citylight o formacie 1,2 x 1,8 metra  – spotykany na wiatach przystanków miejskich, latarniach i w formie wolnostojącej lub naściennej;
 7. megaboard o powierzchni powyżej 50 m²  (nawet do 300 m²) – spotykany w dużych miastach w postaci reklamy na budynkach.

Kto korzysta z reklamy zewnętrznej?

Reklamie billboardowej nie może oprzeć się wiele dużych marek – każdego dnia dostrzegamy na ulicach miasta wielkoformatowe reklamy sklepów wielkopowierzchniowych, w trakcie trwania wyborów na co drugim budynku wisi billboard wyborczy, reklamują się również sklepy odzieżowe, obuwnicze i z branży komputerowej. Nie bez znaczenia są również reklamy przeróżnych Fundacji (zwłaszcza w okresie składania rocznych zeznań podatkowych) oraz billboardy informujące o najnowszych akcjach społecznych, koncertach, wydarzeniach kulturalnych i happeningach.

Czynnikami zwiększającymi cenę billboardów, są również wszelkie dodatki, a więc podświetlenie tablicy oraz możliwość zamontowania ramki dookoła tablicy z systemem montażu banera winylowego. Ciekawą formą są również billboardy backlight, za które również trzeba nieco dopłacić. Są to nośniki reklamowe podświetlane od tyłu w taki sposób, że baner stworzony ze specjalnego materiału przepuszcza rzucane światło tak, że daje ono efekt świecenia. Najczęściej spotykane formaty tego typu billboardów to 6 x 3 m², 8 x 4 m² oraz formaty citylightowe.

Ceny reklam billboardowych znacząco się między sobą różnią, więc jeśli chcesz sprawdzić cennik interesujących Cię reklam na stronie https://www.znajdzreklame.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  co