2020-07-09 | WARSZAWA
Forum Hurtowe
Partnerem serwisu jest: Coface

Na co powinno zwracać się uwagę kupując frezarkę CNC?

Bez kategorii

Autor: Multimedia 0

Kupienie nowego sprzętu, z którym wcześniej nie mieliśmy nic do czynienia, brzmi jak preludium do straty nerwów, czasu i pieniędzy. Nie inaczej jest w przypadku frezarek CNC, których ilość dostępnych modeli potrafi przyprawić o ból głowy. Całości nie pomaga fakt, że poszczególne modele autentycznie różnią się między sobą, jeśli chodzi o funkcjonalność i parametry. Niektóre z nich dedykowane będą własnoręcznemu dokonywaniu obróbki, inne sprawdzą się, gdy zależy nam na produkcji o charakterze masowym.

Natomiast w każdym przypadku frezarka CNC bezwzględnie musi spełniać założenia dotyczące precyzji pracy, ponieważ oczekuje się, że jej wyroby będą optymalne pod względem jakości. To te cechy ostatecznie określają to, czy omawiany sprzęt można zaliczyć do grona tych skutecznych.

article-thumb Na co powinno zwracać się uwagę kupując frezarkę CNC?

Załącznik:
HEA-PR-RD-Range.jpg

Źródło: Fanuc

Konstrukcja

Z perspektywy nieznającej warunków rynku osoby kupno drogiego sprzętu produkcyjnego przez przedsiębiorcę może jawić się jako swego rodzaju kaprys. Nic bardziej mylnego! Przecież nie mowa tu o zwykłych zakupach, a inwestycji, której powidoki mają być siłą napędową firmy produkcyjnej przez minimum kilka lat, jeśli nie więcej. Współczesne prowadzenie tego typu działalności opiera się niejako na stworzeniu warunków do ciągłej eksploatacji, która to w żadnym momencie nie może utracić swojej skuteczności.

Zaleca się, aby frezarka CNC wykonana była z wytrzymałej i odpowiednio solidnej stali, której to nie straszne są skrajnie wysokie temperatury. Nie bez znaczenia pozostaje wybór takiej, która w dużym stopniu (a najlepiej całkowicie) jest niewrażliwa na potencjalne, wywołane wdrażaniem poszczególnych procedur odkształceń.

Podstawa, czyli stół

Nie chcemy oczywiście w żaden sposób umniejszać roli powyższych założeń, jeśli chodzi o ostateczny wybór frezarki, lecz może dojść do sytuacji, gdy nie będą one mieć znaczenia. Ewentualnym powodem tego stanu rzeczy jest stół, na którym umieszczona będzie frezarka wraz z jej wymiarami.

Jeśli dane przedsiębiorstwo zajmujące się obrabianiem surowców o niecodziennych kształtach nie posiada odpowiedniego stołu, to w żadnym razie nie będzie mowy o ich skutecznej pracy. Zdaniem specjalistów dobrze jest wybierać te żeliwne – są one na tyle stabilne, że nie trzeba będzie obawiać się ich załamania. Poza tym ich rozmiary pozwalają na przeprowadzanie operacji nawet na przekraczających przeciętną wielkość materiałach.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    co