2020-07-09 | WARSZAWA
Forum Hurtowe
Partnerem serwisu jest: Coface

Pomysły na założenie i prowadzenie biznesu w internecie przy małym budżecie. Sprawdź 4 ciekawe pomysły!

Pigułki Wiedzy

Autor: Multimedia 0

Internet to równie dobre miejsce na prowadzenie biznesu z małym budżetem, co świat realny lub nawet pod wieloma względami lepsze. Daje ono wiele możliwości i sposobów na stworzenie własnej marki oraz zarabianie pieniędzy w ten sposób. Aby rozpocząć prowadzenie biznesu w sieci, nie musimy posiadać lokalu usługowego, dużej sumy pieniędzy czy zatrudniać pracowników i poświęcać tyle czasu co na zorganizowanie biznesu stacjonarnego. W tym mieście poniżej prezentujemy cztery ciekawe sposoby na biznes internetowy z małym nakładem finansowym.

Sklep internetowy

Pierwszym sposobem z którego możemy skorzystać, aby założyć biznes w sieci jest stworzenie sklepu internetowego. Obecnie istnieje wiele możliwości i rozwiązań na założenie takiego biznesu. Możemy zacząć sprzedaż zarówno na samych portalach aukcyjnych i sprzedażowych jak:

  • Allegro,
  • Amazon
  • eBay

Sprzedawać  produkty na gotowych już platformach (5 prostych kroków jak zwiększyć sprzedaż na allegro). Możemy również zakładać swoje prywatne sklepy www i zbudować własną markę, jeśli chcemy oferować rzeczy oryginalne czy działać jedynie na własny rachunek. W zależności od wybranej opcji złożenie sklepu internetowego może wnieść od 0 do kilkunastu tysięcy złotych.

Do wyboru mamy również wiele towarów i produktów, które możemy sprzedawać. Wybierając te najtańsze czy specjalizując się w wąskiej grupie, nie będziemy musieli przeznaczać dużych sum na zatowarowanie sklepu. Samo prowadzenie takiego biznesu nie jest trudne w najprostszej wersji, a wraz z rozwojem marki i nabywaniem wiedzy możemy rozwijać swój biznes. Prowadzenie e-sklepu ma też jeden bardzo duży plus. Działając w taki sposób, możemy równocześnie łączyć biznes z pracą na etacie i zmieniać płynnie proporcje zatrudnienia przechodząc tylko na prowadzenie sklepu internetowego. Nie musimy zatem ryzykować środków czy niepowodzenia. Prowadzenie sklepu internetowego oprócz stworzenia kont sprzedawców lub witryny polega głównie na pakowaniu i wysyłaniu zamówień oraz reklamowaniu sklepu internetowego. Promować możemy się również na różne sposoby np. darmowe czy niskobudżetowe, inwestując zarobione środki w późniejszym czasie.

Bloguj i sprzedawaj serwisy internetowe

Jednym z najpopularniejszych i zyskujących w szybkim tempie popularność sposobów na biznes w internecie jest blogowanie. Posiadanie własnego bloga czy strony internetowej oraz publikowanie na niej treści stała się już oprócz spędzania wolnego czasu także biznesem.

Obecnie wiele marek czy firm chce publikować w takich miejscach swoje artykuły sponsorowane oraz reklamować się. Globalne marki również w taki sposób chcą docierać do potencjalnych klientów, gdyż jest on naturalny i efektywny. Pierwszym sposobem w tej kategorii na biznes bez dużego nakładu jest założenie bloga lub kilku oraz rozwijanie ich. Im większa liczba użytkowników, tym większe zyski miesięcznie będziemy mogli czerpać. W sieci istnieje obecnie wiele programów afiliacyjnych, serwisów dla influencerów czy stron, na których możemy nawiązywać kontakt z osobami, które chcą reklamować się na blogach. Jedynym naszym zadaniem będzie prowadzenie, pozycjonowanie oraz rozwijanie bloga. Na tego typu blogach możemy zarabiać miesięcznie spore sumy, jeśli będziemy mieli odpowiednio duże grono odbiorców.

Drugą wersją tego sposobu zarabiania jest tworzenie i sprzedaż stron www z naciskiem na handel. Rozwijający się rynek blogerski sprawia, że wiele firm czy osób chce kupić gotowego już bloga oraz zarabiać na nim bez przechodzenia całego procesu zakładania itp. W takim wypadku znając procedurę wykupu hostingu, domeny czy zakładania platformy blogowej, możemy samodzielnie zakładać strony www, dodawać content i rozwijać projekt. W zależności od tego, jak będziemy chcieli działać, możemy na różnym etapie sprzedawać strony internetowe działające już jako blogi z określoną ilością odbiorców.

Założenie agencji usług cyfrowych

Bardzo ciekawym sposobem na otworzenie swojego biznesu internetowego jest założenie agencji interaktywnej oraz oferowanie usług cyfrowych. Obecnie internet rozwija się w bardzo dużym tempie. Tym samym rośnie zapotrzebowanie na usługi marketingowe związane z reklamowaniem marki w sieci.

Zaliczyć do nich można:

  • pozycjonowanie stron,
  • copywriting,
  • marketing szeptany,
  • tworzenie witryn,
  • zwiększenie widoczności marek lokalnie i wiele innych strategii.

Jest to sposób, który wymaga pewnej wiedzy oraz doświadczenia, choć możemy zacząć oferowanie takich usług jako osoba prywatna w podstawowej — w najprostszej wersji. Z biegiem czasu możemy rozwijać swoją agencję, oferować prace nowym klientom czy współpracować z innymi agencjami. Na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu usługi, więc prowadzenie takiego biznesu ma bardzo dobre perspektywy. Po pewnym czasie możemy również zatrudniać freelancerów czy zamówić usługi oraz sprzedawać je drożej. Jeśli nie znamy się na tego typu działalności, możemy też osobiście rozpocząć pracę zdalną, oraz tworzyć biznes w miarę zdobywania doświadczenia np. jako copywriter czy twórca witryn.

Dropshipping

Sposobem na biznes w sieci, który nie wymaga żadnego budżetu — nawet minimalnego jest dropshipping. Jest to forma sprzedaży, w której sprzedajemy pewne towary, a zamawiamy je dopiero w hurtowni, jeśli najpierw klient kupi je od nas. Następnie zamówienie w hurtowni składamy z opcją dostawy prosto do klienta, opłacając dostawę z hurtowni środkami, które przekazał nam wcześniej klient za towar.

(Zadaj pytanie na Forum – Dropshipping – jako nowy model handlu. )

W ten sposób wydłużamy nieco czas całej transakcji np. o jeden lub dwa dni, ale w zamian nie musimy dysponować pieniędzmi. W tym stylu sprzedaży możemy oferować wiele różnych produktów oraz robić to zarówno na portalach sprzedażowych jak we własnym e-sklepie internetowym.

Samo działanie w stylu dropshippingowym wymagać będzie od nas komputera oraz dostępu do internetu. Powinniśmy też sprawnie poruszać się w sieci oraz dysponować pewnym zapasem czasu, który przeznaczymy na rozwijanie swojej marki. W tej opcji nie będziemy potrzebowali z pewnością magazynu, miejsca na biuro czy wyposażenia biznesu. Tworząc biznes w modelu dropshippingowym, możemy oferować bardzo wiele produktów, dziać na praktycznie nieograniczone dużą skalę oraz rozwijać się niezwykle szybko.

co