2020-08-13 | WARSZAWA
Forum Hurtowe
Partnerem serwisu jest: Coface

Krzesła biurowe – zmiany w konstrukcjach

Pigułki Wiedzy

Autor: Multimedia 0

rodukt nie może osiąść na laurach, gdyż okres stagnacji może przesądzić o dramatycznym spadku popularności danego towaru. Reguła ta dotyczy oczywiście też krzeseł biurowych, które nad wyraz chętnie bywają modyfikowane przez swoich autorów. U niektórych firm co roku wprowadzane są udoskonalenia.

Jakie zmiany w ostatnim okresie zostały z powodzeniem wprowadzone w krzesłach biurowych? Kilka marek nieśmiało rozszerzyło ilość mechanizmów, jakie są dodawane do produktów. Jedną z nowości są progresywne mechanizmy podłokietników. Ramiona będą mogły lepiej wypocząć, gdyż ułożenie podłokietników można ustalić z dokładnością do milimetra lub jednego stopnia obrotu. Krzesła biurowe długo musiały bazować na podłokietnikach bez jakichkolwiek mechanizmów. Na szczęście doszło do daleko idących zmian w ich konstrukcjach. Innym rozszerzeniem do regulacji fotela jest przechylenie siedzenia. Nikomu nie jest obce przechylenie oparcia, lecz w przypadku siedziska z oczywistych przyczyn nieco obawiano się wymienionej opcji. Dopiero patenty zabezpieczające przed przewróceniem umożliwiły wdrożenie opisywanego mechanizmu i dopuszczenie do przechylenia powierzchni horyzontalnej krzesła.

Następnym wynalazkiem, który wcześniej był ignorowany przez branżę meblową, jest niezaprzeczalnie zoptymalizowana konstrukcja kółek. W ogromnej większości krzesła biurowe jeszcze niedawno dostarczane były z bardzo lichymi kółkami, które regularnie pękały i zdzierały powierzchnię podłogi. Zmiany w ich konstrukcji polegały na poszerzeniu warstwy, która bezpośrednio toczy się po podłodze oraz zmianie tworzywa, z jakiego są wytwarzane. Na dowód zmian w parametrach kółek, kilku producentów przeprowadziło testy obciążeniowe, w których nawet ciężki samochód nie był w stanie uszkodzić tych części krzesła biurowego (np. testy Akracing).

prox-500x500 Krzesła biurowe - zmiany w konstrukcjach

Urzędy patentowe bombardowane są aktualnie nowymi pomysłami, z których pewna ilość zapewne przeniknie do gotowych produktów rynkowych. Można powiedzieć, że prawdziwa rewolucja dopiero się rozkręca, a krzesła biurowe największe metamorfozy mają jeszcze przed sobą. Nie wszystkie rozwiązania się utrzymają, lecz najbardziej przebojowe z nich powinny na dłuższą metę przynieść konsumentom wymierne korzyści.

co