2020-01-26 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Innowacyjne urządzenia czyszczące do powierzchni sklepowych, magazynowych i dla firm sprzątających – przegląd

Biznes

Autor: Multimedia 4

Czyszczenie posadzek w placówkach sklepowych i obiektach magazynowych nie musi stanowić trudnego wyzwania. Nowoczesne środki czyszczące znacznie podnoszą skuteczność i szybkość wykonywania pracy, jednak najważniejszą rolę odgrywają innowacyjne urządzenia i zautomatyzowane czyszczenie. Oto kilka przykładów.

BD_50_50_C Bp_Classic_supermarket_app_1_300 dpi (jpg)Czego wymagają posadzki spotykane w powierzchniach handlowych?

Do najczęściej spotykanych rodzajów posadzek w powierzchniach handlowych i magazynowych należą elastyczne i kamienne. Elastyczne to przede wszystkim homo- i heterogeniczne posadzki z PCV, ale także kauczuk i linoleum. Zwłaszcza dwa ostatnie rodzaje często są zabezpieczane polimerami. Środki czystości używane do ich mycia powinny mieć neutralny odczyn pH i być rozpuszczalne w zimnej wodzie. Ponadto korzystając z czyszczenia maszynowego, należy używać środków nieagresywnych, które nie uszkodzą warstwy polimeru.

Do czyszczenia posadzek kamiennych również używamy środków o neutralnym pH. Codzienna pielęgnacja powinna uwzględniać czyszczenie na sucho, by pozbyć się niszczącego kamień piasku. Jeśli kamień jest pozbawiony wapnia (np. łupek i marmur), środki czystości nie powinny zawierać alkoholu. Z kolei do czyszczenia płytek ceramicznych nie używamy mydeł i wosków, a gdy są one matowe, środek nie powinien poddawać powierzchni zbyt wysokiemu napięciu powierzchniowemu. Zalecane jest stosowanie szczotek z mikrowłókien.

Nowoczesne szorowarki do powierzchni magazynowych i sklepowych

Urządzenia szorująco-zbierające od lat pomagają w utrzymaniu czystości w obiektach handlowych i magazynowych. Korzystają z nich także firmy sprzątające. Obecnie tego typu maszyny przy zachowaniu swojej skuteczności stają się coraz lżejsze i wygodniejsze w manewrowaniu, czego przykładem mogą być propozycje firmy Kärcher – modele BD 43/25 C Bp oraz BR 40/10 C Adv dedykowane do mniejszych powierzchni np. sklepów spożywczych, restauracji, butików czy stacji benzynowych. Dzięki kompaktowym rozmiarom doskonale manewruje się nimi na gęsto zastawionych powierzchniach handlowych i magazynowych.

Szorowarka BD 43/25 C Bp zasilana bateryjnie, to urządzenie, które idealnie nadaje się do czyszczenia małych pomieszczeń gdzie konieczna jest łatwość manewrowania. Maszyna została wyposażona w panel sterowania EASY co zapewnia łatwą obsługę oraz szybki czas nauki podstawowych funkcji urządzenia. Maszyna jest wyposażona w głowicę ze szczotką tarczową która charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością czyszczenia równych i gładkich posadzek. Innym oferowanym przez firmę Kärcher modelem jest BR 40/10 C Adv. Prowadzona ręcznie, kompaktowa szorowarka wyposażona w dwie szczotki walcowe, idealnie radzi sobie z usuwaniem uporczywych zabrudzeń z wszelkich wodoodpornych podłóg twardych. Głowica ze szczotkami walcowymi nie tylko wyjątkowo skutecznie czyści powierzchnie które są nierówne i porowate z głębokimi fugami, ale także wstępnie podmiata niewielkie zanieczyszczenia. Ta kompaktowa maszyna również sprawdzi się na mniejszych powierzchniach, mianowicie jej wydajność teoretyczna wynosi 400 m2/h.

Innowacyjne odkurzanie

Coraz doskonalsze są także odkurzacze jednofunkcyjne dedykowane branży handlowej, przemysłowej, a także firmom sprzątającym. Dobry przykład stanowi seria T proponowana przez firmę Kärcher (modele T 12/1, T 10/1 oraz T 7/1). Spotkamy w niej szereg ciekawych rozwiązań, jak choćby system eco!efficiency pozwalający o 40% zmniejszyć pobór energii przy mocy 800 W, osiągając efektywność na poziomie 98% w stosunku do odkurzaczy z mocą 1300 W. Warto wspomnieć o nowoczesnych filtrach w modelu T 12/1, które zatrzymują alergeny i większość bakterii. Odkurzacze mają naprawdę kompaktowe rozmiary w porównaniu do swoich możliwości.

Stosunkową nowość na rynku stanowią odkurzacze parowe, takie jak wyprodukowany przez Kärcher model SGV 8/5. Urządzenie podgrzewa wodę do temperatury 175°C i doskonale współpracuje z wieloma środkami czyszczącymi o szerokim wachlarzu odczynów pH. Dzięki temu czyści trudne do usunięcia zabrudzenia, w tym tłuszcze, zaschnięty film olejowy, osady z mydła, przypalony tłuszcz.czy kamień wapienny, jednocześnie odsysając wodę wraz z rozpuszczonym brudem.

Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz